Vdes nga virusi amerikani që tallej me vaksinat kundër COVID-19

Advertisement

Një burrë nga Kalifornia (SHBA), i cili kishte përqeshur vaksinat kundër COVID-19 në rrjete sociale, ka vdekur pas një përballjeje prej një muaji me virusin, raporton BBC.

Stephen Harmon kishte qenë kundër vaksinimit dhe kishte bërë shaka rreth mosvaksinimit.

“Kam 99 probleme, por vaksina nuk është njëra prej tyre”, ka shkruar 34-vjeçari në një postim në Twitter në qershor.

Advertisement

Sipas BBC, ai është trajtuar për pneumoni dhe COVID-19 në një spital jashtë Los Angeles-it, ku vdiq të mërkurën.

Pak ditë para vdekjes, Harmon dokumentoi luftën e tij për të mbetur gjallë, duke postuar fotografi të tij në spital.

Advertisement
231
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com