Tërmet i fuqishëm në detin Adriatik, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

Advertisement

Një tërmet prej 4.6 i shkallës rihter ka goditur sërish detin Adriatik.

Sipas informacioneve për mediat, tërmeti ishte me një thellësi prej 10 kilometër dhe është ndjerë në Itali, Kroaci, Mal të Zi, si dhe në Shqipëri.

Advertisement

Duke qenë se tërmeti e ka pasur epiqendrën në det, nuk ka pasur dëme të mëdha materiale në shtetet përreth.

Advertisement
190
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com