KAS kalon për shqyrtim 18 kërkesa ankimore për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve verifikoi kërkesat ankimore të depozituara në KQZ nga subjektet politike lidhur…

Denoncimet për zgjedhjet/ SPAK bën publike shifrat: Nga 55 kallëzime, 50 prej tyre janë bërë nga PD

SPAK ka bërë publike faktin se subjektet politike kanë bërë kallëzime pranë këtij institucioni, ndërkohë që…

Mbyllet numërimi në qarkun e parë në Shqipëri, fituese del PD

Sapo është mbyllur numërimi në qarkun e parë në Shqipëri, në Kukës pasi është qarku me…

Kallzime për korrupsion në zgjedhje/ SPAK: Janë depozituar 91 materiale për vepra penale

Në prag zgjedhjesh SPAK ka publikuar një numër të konsiderueshëm kallzimesh për krime zgjedhore dhe vepra…

Politika në Shqipëri e Ballkan: Biznes në vend të programit e ideologjisë?

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi. Sipas analistit…

Ben Blushi përdor Top Channel për hakmarrje ndaj prokurorit Ervin Karanxha/ Ja faktet që e kryqëzojnë

Ish kreu i partisë Libra, Ben Blushi po përdor Top Channel për të sulmuar njerëz të…

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kim bën një tjetër apel

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ndodhet sot në Vlorë. Përmes një postimi në rrjetet sociale,…

Zgjedhjet, Fuga: Më 25 prill voto sipas midesë tënde, nëse nuk voton, je skllav!

Akademiku Artan Fuga u bën apel qytetarëve që të votojnë në 25 Prill dhe të votojnë…

Zbulimi i SHBA/ Rusia u përpoq të ndikonte zgjedhjet amerikane 

Sipas një raporti të zbulimit amerikan të publikuar të martën, presidenti rus Vladimir Putin ka të…

Kosovë: KQZ certifikoi rezultatin e zgjedhjeve/ Vetëvendosja 50.28%

Certifikimi i rezulateteve të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë i hap rrugën formimit të institucioneve…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com