LAJM I FUNDIT/ OBSH miraton përdorimin e vaksinës kineze Coronavac

OBSH ka miratuar përdorimin e vaksinës kineze të kompanisë Sinovac, Coronavac. Lajmi është bërë i ditur…

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton merr dozën e parë të vaksinës anti-Covid

Dukesha e Kembrixhit ka marrë dozën e saj të parë të vaksinës së koronavirusit. Kate Middleton,…

E habitshme/ Bëri vaksinën dhe fitoi plot 1 milionë dollarë

Në Ohio të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është aplikuar lotaria për të inkurajuar qytetarët që…

BE, kontratë për 1.8 miliardë doza të vaksinës Pfizer-BioNTech

Bashkimi Evropian riafirmoi të shtunën mbështetjen për kompaninë Pfizer-BioNTech dhe teknologjinë e saj të re të…

Punonjësi pranë ISHP-së denoncon te Berisha: Në Shqipëri u përdor një lloj vaksine indiane që shkruan AstraZeneca

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një punonjësi pranë ISHP-së, i cili thotë se në…

Biden: SHBA do të ndihmojë vende në gjithë botën me vaksina ndaj koronavirusit

Mesa duket Shtetet e Bashkuara të Amerikës po punojnë për të siguruar vaksina për koronavirusin për…

Kina e pranon zyrtarisht/ Vaksina e tyre nivel të ulët mbrojtjeje ndaj koronavirusit

Në një deklaratë aspak të zakontë Kina ka pranuar zyrtarisht se vaksina e tyre kundër Covid-19…

Vaksina kundër Covid-19/ A ka mē shumë përfitime apo rreziqe?

Tre nga katër raste janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara në kuadër të një studimi klinik.…

Pas AstraZenecës, një tjetër vaksinë ka shkaktuar mpiksje gjaku

Pas vaksinës AstraZeneca edhe vaksina Johnson&Johnson ka shkaktuar mpiksje gjaku te personat të cilët e kanë…

Gjykata Evropiane dakord për vaksinimin e detyrueshëm të fëmijëve

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut ka përkrahur Republikën Çeke në kërkesën për vaksinim të…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com