“Absurde të akuzosh portalet për presion”, Spartak Ngjela: SPAK është i blerë, ka frikë nga të korruptuarit

Avokati Spartak Ngjela i ka cilësuar absurde deklaratat e Arben Krajës se SPAK ndodhet nën presion…

“SPAK “ godet në gjykatën e korruptuar të Dibrës / Nën pranga një oficer policie dhe dy gjyqtarë

Një efektiv i policisë së Dibrës është marë i pandehur nga Prokuroria e këtij qyteti, por…

SPAK, kërkon prokurorë ja kush janë 3 emrat që votohen të hënën. Njëri ka qënë 7 herë drejtues

Në një kohë kur Prokuroria e Posaçme SPAK, kërkon që organika e saj të shtohet dhe…

Favorizoi në mënyrë korruptive biznesmenin Mentor Rryçi, kallëzohet në SPAK gjyqtarja e Tiranës Irena Hoxha

  Pak ditë më parë u publikua në media, se si biznesmeni Mentor Rryçi ka korruptuar…

Letër publike shefit të SPAK: Këtu, harbutëria dhe arroganca e njeriut të pasuruar duke vjedhur nuk pyet për ligjin

Nga Mentor Kikia Drejtuesin e SPAK, Arben Kraja, unë e njoh shumë herët dhe mund ti…

Detajet e dosjes hetimore/ Rasti i korrupsionit që çoi pas hekurave prokurorin e Sarandës

Referuar njoftimit zyrtar të SPAK, bëhet me dije se hetimet kishin nisur për disa vepra penale,…

Kontributi i Roland Ilias për të shkatërruar Vettingun/  Komisioneri pervers i Vettingut “i qetë” edhe pse i kallëzuar në SPAK

Turpi i reformës në drejtësi mban emrin e Roland Ilias i cili e ka përdorur postin…

Kur ligji prek të gjithë përveç Xhensila Pinen/ Komisionerja e Vettingut me standarte të dyfishta

Për komisionerët e Vettingut ligjet janë vetëm në letra apo për t’i zbatuar për gjyqtarët dhe…

I akuzuar për fshehje pasurie/ Gjykata Speciale përfundon hetimet për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) mbyll hetimet për ish-kryeprokurorin shqiptar Adriatik…

Kallzime për korrupsion në zgjedhje/ SPAK: Janë depozituar 91 materiale për vepra penale

Në prag zgjedhjesh SPAK ka publikuar një numër të konsiderueshëm kallzimesh për krime zgjedhore dhe vepra…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com