Këshilli i BE-së rekomandon hapjen e kufijve/ A përfitojnë shqiptarët

Këshilli i krerëve të vendeve anëtare të BE-së miratoi të enjten rregullat e reja mbi të…

Shkoi për vizitë te djali në Angli dhe përfundoi në shtëpi bari/ Arrestohet shqiptari

Një ish-ushtarak shqiptar ka rënë në prangat e policisë angleze, pasi u kap duke punuar në…

Politika në Shqipëri e Ballkan: Biznes në vend të programit e ideologjisë?

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi. Sipas analistit…

‘The Guardian’ shkrim për viktimat e skllavërisë moderne në Britani/ Shqiptarët renditen mes tre të parëve

Raportet e shfrytëzimit seksual dhe kriminal janë rritur në mënyrë alarmante gjatë pandemisë, sipas të dhënave…

Humbet përfundimisht gjyqin, Shqipëria do i paguajë Becchettit 110 mln euro

Shqipëria humbi përfundimisht gjyqin me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, lidhur me dëmshpërblimin e kërkuar nga ai…

Krimi, korrupsioni, të drejtat e njeriut’/ Raporti i DASH: Mosndëshkimi problem serioz në Shqipëri

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken paraqiti të martën raportin për të drejtat e njeriut në…

“Shqipëria është e veçantë”! Ambasadorja Kim: Miqësia mes nesh vetëm do të thellohet

Me rastin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike SHBA-Shqipëri ambasada amerikane ka publikuar mesazhin e ambasadores aktuale,…

Shqipëria nuk e ka luksin ta heq nga lista AtraZeneca-n

Mjaft vende në BE, edhe Gjermania, pezulluan vaksinimin me AstraZeneca-n pas rasteve të trombozës, tani po…

OKB: Shqipëria, vendi me rritjen më të madhe të azilantëve në raport me popullsinë në 2020

Shqipëria kryeson listën e vendeve që kanë përjetuar rritjen më të madhe të emigracionit në vitin…

Genoveva Ruiz Calavera krenohet për Vetting të pastër dhe largohet pa marrë asnjë masë

Në maj të vitit 2019, Shefja e ONM-së Genoveva Ruiz Calavera ka cituar se disa njerëz…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com