Prokurori Julian Çafka palë me krimin/ Ja si e shet drejtësinë

Një 80 vjeçar po endet prej më shumë se 20 vitesh në dyert e institucioneve të…

Plumba mbi motrën/ Zbulohet arsyeja e krimit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmë Shkodrën, ku dyshohet se vëllai ka vrarë motrën. F.Vuka,…

E krimbur në Vetting/ Komisionerja Genta Bungo aleate me krimin

Genta Bungo është një ndër njerëzit më të krimbur brenda Vettingut dhe përsëri flet dhe vendos…

Shpërthimi i mjetit të prokurorit/ KLP: Atentat terrorist ndaj sistemit të drejtësisë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë reagoi pas shpërthimit të makinës së Prokurorit Arjan Muça. KLP shpreh…

Nuk ka “Ligj” për komisionerët e Vettingut/ Ja trazirat e pedagogut Roland Ilia

Pak kohë më parë portali inftont.org ka publikuar skandalin në lidhje me një ndër komisioneret më…

Krimi në çdo qelizë të Vettingut/ Ja bëmat e komisioneres Alma Faskaj 

Komisionerja Alma Faskaj është denoncuar nga ana e SPAK për veprën penale “Falsifikim i dokumentave”. Ky…

Skandal në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër/ Gjyqtare Suela Dashi “mbulon krimin”

Në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër është gjykuar çështja penale me palë kërkuese Prokuroria e Rrethit…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com