‘Shteti ligjor është thelbësor’/ BE akoma në dilemë për konferencën ndërqeveritare

Sekretarja portugeze për Çështjet e Europës, Ana Paula Zacarias, ka deklaruar se po punohet për një…

BE, kontratë për 1.8 miliardë doza të vaksinës Pfizer-BioNTech

Bashkimi Evropian riafirmoi të shtunën mbështetjen për kompaninë Pfizer-BioNTech dhe teknologjinë e saj të re të…

Çfarë kërkon Rusia në Ballkanin Perëndimor?

Moska po zgjeron ndikimin e saj në shoqëritë jo të stabilizuara të Evropës Juglindore, duke nxitur…

BE blindon Elbasanin me vëzhgues, Soreca: Jo sulme e kërcënime

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ishte sot në Elbasan së bashku me përfaqësuesit diplomatikë të Francës…

Zgjedhjet e 25-Prillit/ BE: Fushata bazohet në respekt, dialog dhe përmbajtje

Duke qenë se ditën e sotme nis fushata elektorale e partive politike në vendin tonë, kreu…

Ambasadori Luigi Soreca takohet me kreun e SPAK e të BKH

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ditën e sotme është takuar me kreun e SPAK, Arben Kraja…

Vaksinat kundër Covid-19: BE kërcënon me ndalim më të rreptë të eksporteve

Fushata e vaksinimit në Evropë duhet të përshpejtohet. Por vaksinat janë të pakta. Komisioni i BE…

BE siguron edhe 4 milionë doza të Pfizer/ Ursula von der Leyen: Do të shpërndahen brenda muajit

Bashkimi Evropian do të marrë katër milionë doza shetsë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër covid 19, të…

Shpërndarja e vaksinave antiCovid, rritet tensioni mes BE-së dhe prodhuesve

Sipas Brukselit, AstraZeneca po mban në magazinë doza të vaksinës antiCovid në pritje që të anulohet…

Beteja me Covid, BE në prill pret 100 milion vaksina

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se rreth 100 milion doza vaksinash do…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com