Shërbimi Meterologjik Ushtarak: Këtë fundjavë do të përjetojmë verë të vertetë

Advertisement
Me këtë fundjavë do të përjetojmë verë të vertetë. E shtuna dhe e diela përgjithësisht do të kenë mot me diell dhe vranësira të larta shtresore të cilat do të përfshijnë kryesisht jugun e qendrën e vendit.

Në alpe shi i izoluar mesditën e së dielës. Era do të fryjë juglindje dhe veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 ballë.

Advertisement

Temperaturat do të shënojnë rritje si në tabelën e mëposhtshme, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Advertisement
179
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com