Shënohen 5 viktima dhe 678 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve

Advertisement

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 5 pacientë me Covid-19. Autoritetet shëndetësore raportojnë se nga 3088 testime të realizuara kanë rezultuar pozitivë, 678 qytetarë.

Ndërsa 457 persona kanë fituar betejën me Covid, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 42,426 të shëruar.

Advertisement

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 285 pacientë, 24 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

Advertisement
261
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com