Samiti i BE ‘blindon’ Tiranën/ Mbyllen hyrjet nga Durrësi, Elbasani e Veriu, bllokohet Bulevardi. Ja rrugët ku lejohet qarkullimi

Advertisement

Teksa sot do të mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor, ku Tirana do të mirëpresë 27 lidera europianë, kryeqyteti do të bllokohet nën masa të rrepta sigurie.

Policia Rrugore e Tiranës ka publikuar hartën e rrugëve në të cilat ditën e sotme, nuk do të lejohet as kalimi, e as parkimi i automjeteve për shkak të perimetrit të sigurisë së vendosur me qëllim garantimin e mbarëvajtjes së samitit.

Advertisement

Siç shihet dhe nga harta duke nisur nga ora 06:00 u mbyll autostrada Tiranë-Durrës, ndërsa në orën 7:00 disa rrugë të kryeqytetit.

Po ashtu janë bllokuar dhe hyrjet nga Durrësi, Elbasani e Veriu.

 

Advertisement
684
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com