Sa xhelozë jeni, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Advertisement

Sipas astrologjisë, ka disa shenja zodiakale që kanë më shumë gjasa të jenë “mbytëse” dhe irracionale. Është shenja juaj ndër më xhelozet e horoskopit? Zbulojeni!

Dashi 

Dashi është një shenjë e fortë dhe krenare dhe kur tradhtohet nuk mund të bëjë ndryshe, por të lëshojë zemërimin e tij në skena shpërthyese. Në rastin e tij, në vend të xhelozisë, mund të flitet për zemërim dhe impulsivitet, dy gjëra që e bëjnë atë të ziejë përbrenda dhe të paarsyeshëm.

Demi 

Demi është një shenjë jashtëzakonisht kokëfortë që në marrëdhëniet e dashurisë, nëse nuk ka siguri, nuk beson se mund të vazhdojë. Ai është shumë xheloz, sidomos kur partneri nuk arrin të japë prova materiale për ndjenjën e tij dhe në të njëjtën kohë është jashtëzakonisht besnik.

Binjakët

Binjakët kanë ironi, humor dhe pozitivitet të lindur, xhelozia nuk është me të vërtetë në akordet e tyre. Kur ata tradhtohen, mund ta shohin qartë situatën dhe pastaj e zhdramatizojnë me të qeshura. Sipas këndvështrimit të tyre, askush nuk duhet të ketë të drejtën e shkatërrimit të jetës së tyre.

Advertisement

Gaforrja

Gaforrja është shenja më posesive e zodiakut. Është e lidhur me njerëzit që do, aq shumë sa për t’i konsideruar ata si pjesë integrale të jetës së saj. Më mirë të mos e tradhtoni besimin e saj, nëse nuk doni të përfundoni duke argumentuar për ditë të tëra e duke zbuluar të kaluarën.

Advertisement
332
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com