Sa do shënojë termometri dhe kur fillojnë shirat? MeteoAlb njofton si do jetë moti për sot

Advertisement

Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të mbizotërohet nga mot i kthjellët dhe temperature të larta. Sipas MeteoAlb kthjellime dhe temperatura të larta vijojnë të dominojnë në të gjithë Republikën e Shqipërisë gjatë paradites. Parashikohet që pasditja të jetë me kthjellime bregdetin dhe zonat e ulta por vranësira të lehta do të shfaqen në zonat lindore ndërsa shira të papërfillshëm rrezikohen sërish në skajin verior.

Advertisement

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por ulen në mesditë duke u luhatur vlerat ekstremale ditore nga 19°C mëngjesi deri në 37°C mesdita. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.

Advertisement
394
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com