Rikthehen reshjet dhe bora/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Advertisement

Ipas MetoAlb,  duke iu afruar mesdites moti kthjellohet në zonat perëndimore dhe gradualisht kthjellimet do të përfshijnë gjithë vendin. Edhe nata vijon në kushtet e motit të kthjellet.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht me 6 grade në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -15°C deri në 4°C.

Advertisement

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Advertisement
273
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com