Proçedohet baroni i drogës në qarkun berat Yzedin Llangozi / Dyshime të forta për bashkpunim me shefin e komisariatit Kuçovë Geron Seitllari

Advertisement

Tre persona janë proceduar penalisht për shpërdorim detyre pasi policia ka gjetur një sipërfaqe të mbjellë me kanabis në një zonë të pyllëzuar në Kuçovë.

Një ndër personat e proçeduar në këtë aferë kriminale është dhe baroni i drogës në qarkun e berat shtetasi Yzedin Llangozi, i cili çdo vit i kamofluar nënë pozicionin e punës që ai ka inspektor i Shërbimit Pyjor, I ka mbushur pyjet me kanabis dhe këtë aktivitet criminal e kryen me shefin e komisariatit Geron Seitllari i cili shquhet për afera kriminale të trafikut të 200 kg Kokainë nga turqia në drejtim të shqipërisë.

Ditën e djeshme Shërbimet e Policisë në Komisariatin e Policisë Kuçovë, në bazë të informacioneve të siguruara dhe akuzave të hedhura nga protestuesit në fshatin lumas kundër narkotrafikantit Geron Seitllari  dhe e akuzonin se ai sëbashku me shtetasin Yzedin Llangozi ishin të implikuar në kultivimin e kanabisit.

Shërbimet e Policisë  në bashkpunim me Komisariatin e Policisë Kuçovë, në bazë të informacioneve të mësipërme dhe në vijim të kontrollit të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kanë evidentuar fidanë narkotikë cannabis sativa të kultivuar në një zonë të pyllëzuar në fshatin Mëndrakë, Kuçovë.

Lënda narkotike u konstatua në bazë të informacioneve të mësipërme, por autori nuk u identifikua pasi siç e theksuam më sipër lënda narkotike i përket baronit të drogës në qarkun Berat shtetasi Yzedin Llangozi, I cili e ka kultivuar me mbështejne e narkotrafikantit Geron Seitllari.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kuçovë proceduan penalisht shtetasit:Yzedin Llangozi me detyrë inspektor i Shërbimit Pyjor, pasi dyshohen se kanë konsumuar elementët e veprës penale “Shpërdorim detyre” dhe e akuzuan për këtë vepër me qëllim që të mbuloheshin gjurmët e këtij shtetasi me lëndën narkotike të kultivuar  dhe lidhjet që ai kishte ky shtetas me narkotrafikantit Geron Seitllari.

Advertisement

Sipas njoftimit zyrtar të dhënë nga pocia Specialistët e Komisariatit Policisë Kuçovë po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike kur ndërkohë autorin e kanë shef komisariati dhe me në krye baronin e drogës të kamofluar si punonjës pyjor shtetasin Yzedin Llangozi.

Nga ana e shtetasit Yzedin Llangozi i cili mban detyrë inspektor i Shërbimit Pyjor nuk është hera e parë që të jetë i implikuar në afera kriminale të  kultivimit të lëndës narkotike Kanabis Sativa, dhe jo më larg se para 30 ditësh është proçeduar për të njëjtin vepër penale.

Shtetasi Yzedin Llangozi, ka imunitet dhe bashkpunim në krim, dhe gjithmonë është mbrojtur dhe mbrohet në mënyrë më kriminale nga shefat e policisë të cilët janë pronarë të lëndës narkotike   në bashkpunim.

Në lidhje me parcelën e narkotikës e  gjetur dhe pa autor dyshohet se i përket shefit të komisariatit të kësaj zone, Geron Seitllari i cili e ka në bashkpunim me Yzedin Llangozi,   kanë kultivuar Kanabis Sativa me qëllim tregtimin e kësaj lënde më pas drejt vëndeve të Bashkimit Europian.

Advertisement
993
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com