Parashikimi i motit për ditën sotme

Advertisement

Qarkullimi i masave ajrore Siberiane do të ndikojne kushtet e motit në vendin tone duke bërë që kthjellime dhe vranesira të lehta te jenë dominante, sipas MeteoAlb.

Orët e pasdites vijojnë në ndikimin e motit të kthjellet dhe të ftohtë në të gjithë territorin e vendit. Temperaturat e ajrit do të rriten me 2 – 3 grade në orët e mëngjesit, po ashtu edhe mesdita sjellë rritje te tyre duke luhatur vlerat ditore nga -14°C deri në 8°C.

Advertisement

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Lindor- Verilindor duke krijuar në det dallgëzim te ulet.

Advertisement
249
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com