Parashikimi i motit për ditën e sotme 21 maj 2021

Advertisement

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore përgjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje mesatare dhe hera herës lokalisht deri intensive deri në 20-25m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Advertisement

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Advertisement
205
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com