Parashikimi i motit për ditën e sotme 20 maj 2021

Advertisement

Vranësira të dendura dhe shira afatshkurtër e të pakët dominojnë orët e para të ditës në vendin tonë, ku me të dukshme reshjet do jenë në gjysmën lindore. Edhe pse herë pas herë do kemi intervale me kthjellime  reshjet mbeten prezente deri pak pas mesditës kur moti kthj ellohet fillimisht në ultësirën perëndimore dhe me pas gjatë mbrëmjes moti i kthjellët do të dominojnë në të gjithë territorin shqiptar.

Advertisement

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por rënie të lehtë sjellin orët e drekës duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 8°C deri në 25°C. Era do fryjë e mesatare në tokë por e fortë n det me shpejtësi 60-65 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 5 ballë.

Advertisement
151
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com