Parashikimi i motit për ditën e sotme, 17 mars 2021

Advertisement

Masat ajrore të paqëndrueshme do të diktojnë në vendin tonë vranësira të shpeshta dhe intervale me kthjellime gjatë pjesë së parë të ditës.

Sipas Metoalb, pjesa e dytë e ditës sjellë zhvillim të vranësirave lokale duke sjellë dhe reshje të izoluara shiu e dëbore. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4 deri 12°C.

Advertisement

Era do fryjë mesatare deri e fortë në det, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det krijohet dallgëzim 5 ballë.

Advertisement
244
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com