Parashikimi i motit/ Kthjellime dhe rritje temperaturash

Advertisement

Ditën e sotme, më 03.02.2021, vendi ynë do të karakterizohet nga ktjellime dhe vranësira por që do të sjellin mot me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 06°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 13°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 15°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Advertisement

Po ashtu edhe Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1°C në 08°C dhe në zonat e ulëta nga 02°C në 10°C.

Advertisement
262
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com