OSBE: Zgjedhjet mundësi demokratike, s’mund të njollosen me gjak

Advertisement

OSBE, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e djeshme në Elbasan, ku mbeti i vrarë, Pjerin Xhuvani dhe u plagosën  të tjerë.

Në një postim në rrjetet sociale, OSBE, shkruan se zgjedhjet e 25 prillit janë një mundësi demokratike e jashtëzakonshme, dhe nuk mund të njollosen me gjak.

“Prezenca e OSBE-së në Shqipëri vërejti me shqetësim incidentin e dhunshëm, që çoi në humbjen e jetës në Elbasan. Mendimet tona janë, së pari, për familjen e viktimës. Ne besojmë, fuqimisht, që fushata zgjedhore dhe përgatitjet e zgjedhjeve janë një mundësi demokratike e jashtëzakonshme, e cila nuk mund të njolloset me gjak dhe dhunë”.

Advertisement

Advertisement
295
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com