Nuk gjen qetësi Greqia, një tjetër tërmet i fuqishëm godet vendin

Advertisement

Autoritetet raportojnë se tërmeti kishte epiqendër një zonë detare 92 kilometra në perëndim të Paleochora-s duke mos shkaktuar dëme në banesa apo në njerëz, për shkak të largësisë nga vatra e tij.

Advertisement

Greqia është goditur shpesh gjatë muajve të fundit nga tërmetet duke ngjallur dyshime të ekspertët për rizgjimin një thyerje tektonike mes Turqisë dhe Greqisë.

Advertisement
339
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com