Një plumb në kokë dhe një në zemër/ Ekzekutohet shqiptari në Francë

Advertisement

Një shqiptar u vra në mes të rrugës në Strasburg rreth orës 9:30 të mëngjesit këtë  të mërkurë më 30 qershor. Ai u vra me dy plumba, një në gjoks dhe një në kokë.

Kjo ngjarje tronditëse ndodhi në kryqëzimin e rrugës des Frères-Eberts me rrugën Livio, në sektorin Plaine-des-Bouchers, pjesa perëndimore e rrethit Meinau.

Advertisement

Sipas informacioneve të mediave franceze shqiptari mund të jetë vrarë për larje hesapesh mes bandave. Ndërkohë po hetohet se si ndodhi ekzekutimi ndërsa vrasësi është ende në kërkim.

Advertisement
219
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com