Moti për ditën e shtunë, 20 mars 2021

Advertisement

Dita nis me mot të vranët në të gjithë territorin dhe deri në orët e mesditës reshje shiu të herëpashershme në formë pikash.

Më pas reshjet fitojnë itensitet deri mesatar në të gjithë vendin në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Më kalimin e orëve dhe uljen e temperaturave në orët e pasdites vonë reshjet në lartësitë mbi 300metër në relievet malore dhe mbi 600metër në ato kodrinore shndërrohen në reshje dëbore.

Advertisement

Në relievet malore reshje të dendura dëbore edhe në formën e stihive të dëborës.

 

Advertisement
241
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com