Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e Covid-19 për 24 orët e fundit

Advertisement

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë.

Nuk kemi asnjë humbje jete, janë bërë 2803 testime, kemi 11 të shëruar dhe vetëm 2 raste të reja në 24 orët e fundit, 1 në Tiranë dhe 1 në Vaun e Dejës.

Aktualisht janë 78 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë, njëri prej të cilëve është në terapi intensive.

Statistika (24 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        2

Të shëruar në 24 orë     11

Të shtruar në spitale      3

Humbje jete në 24 orë   0

Advertisement

Testime ditore                2803

Testime totale            786,319

Raste pozitive             132,499

Raste të shëruara        129,966

Raste Aktive                 78

Humbje jete                  2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          25

Shkodër       23

Durrës          8

Lezhë           7

Berat             5

Elbasan       4

Dibër             2

Kukës           2

Korçë              1

Vlora                1

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Advertisement
360
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com