“Më kërkoi divorcin, por këmbëngul të vazhdojmë të bëjmë s*ks bashkë”- 30-vjeçarja tregon çfarë i shkatërroi martesën

Advertisement

Ta njohësh partnerin që në fëmijëri ka plot anë të mira, por edhe të këqija. Një 30-vjeçare tregon për “Dear Deidre” të “The Sun” se bashkëshorti i saj prej dy dekadash i ka kërkuar divorcin.

“Burri më kërkoi divorcin në përvjetorin e dhjetë të martesës sonë, përmes një teksti, por problemi i vërtetë është që ai dëshiron të vazhdojë marrëdhënien seksuale me mua.

Ne u dashuruam që në fëmijëri dhe filluam të takoheshim kur ishim 15 vjeç. Tani jemi 33 vjeç.

Në janar, ai ishte larg me punën. Ai vononte përgjigjet, por unë supozova se kjo ishte për shkak se ai ishte i zënë.  Një natë para se të shkonte në shtëpi, ai më dërgoi këtë mesazh: ‘Më fal, por nuk mund ta bëj më këtë. Unë të dua, por nuk jam i dashuruar me ty.’

Pas dhjetë vjetësh, më e mira që mund të bënte ishte një tekst. Unë u shtanga. Dy javë më parë, ai sugjeroi të provonim të bënim fëmijë kur të kthehej nga udhëtimi.

Unë iu përgjigja me një fotografi të sendeve të tij, të gjitha të paketuara dhe të hedhura në garazh.

Ai shkoi të qëndronte te një mik dhe kaluan javë pa shkëmbyer asnjë fjalë. Isha e thyer nga zemra dhe kaq e hutuar. Çfarë e kishte shkaktuar ndryshimin e papritur në zemrën e tij?

Ai më kontaktoi një muaj më parë, duke më kërkuar të flisnim, kështu që e takova për një shëtitje duke ruajtur një distancë shoqërore.

Advertisement

Mendova se do të më kërkonte falje dhe të më jepte një shpjegim. Në vend të kësaj, ai tha se i mungoja dhe më pyeti nëse mund të ishim miq me përfitime.

Jeta jonë seksuale ka qenë gjithmonë e shkëlqyer. Nuk dija të qeshja apo të qaja. Pranova, duke menduar marrëzisht se sapo të fillonim të kalonim kohë së bashku, ai do të ndryshonte mendim për divorcin tonë.

A është e mundur që të jem duke u përdorur?”

“Dear Deidre” thotë:

“Nuk është mirë të mendosh çfarë po mendon burri yt. Ju duhet ta pyesni atë. Pavarësisht nëse është i hutuar ose thjesht duke ju përdorur, do të ishte më mirë të shmangnit intimitetin, pasi kjo vetëm do t’ju errësojë të menduarit.

Ju duhet të kuptoni se pse burri ju kërkoi divorcin dhe çfarë po shkonte keq për të.

Sado i mirë të jetë seksi, kjo do të shkaktojë vetëm lëndim dhe hidhërim nëse nuk mund të zgjidhni atë që po ndodh në të vërtetë.”

Advertisement
330
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com