Lirohet gazetari kritik bjellorus bashkë me të dashurën e tij. Si përfunduan në pranga

Advertisement

Lirohet nga burgu gazetari kritik Roman Protasevich dhe e dashura e tij Sofia Sapega. Duket se shteti i Lukashenkos ka reflektuar pas sanksioneve të ashpra të BE dhe ka vendosur të bëjë një hap pas.

Lirohet gazetari kritik bjellorus bashkë me të dashurën e tij. Si

Gazetari akuzohet për organizim të trazirave dhe rrezikon deri në 15 vite burg. Ai bashkë me të dashurën e tij ishin në arrati derisa Bjellorusia e gjeti duke udhëtuar në avionin e linjës Athinë-Vilnius dhe urdhëroi ulje emergjente për t`i arrestuar.

Advertisement
Advertisement
158
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com