Lajmi i fundit/ Agron Shehaj sfidon Bashën, shpall kandidaturën për kryetar të PD

Advertisement

Agron Shehaj shpall kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike. Lajmin për të sfiduar Bashën e ka bërë vetë publik Agron Shehaj me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Kam vendosur të kandidoj për kryetar të Partisë sime. Konkurimin nuk e shoh si garë për një post, por si një përpjekje të përbashkët me të gjithë demokratët që dëshirojnë që partia jonë të jetë partia e anëtarëve: një parti e vërtetë demokratike, moderne dhe e hapur. Unë besoj se çdo njeri duhet të luftojë duke dalë në shesh për atë që beson. Unë besoj se shërimi nga humbja vjen nga veprimi dhe jo nga apatia e ankimit për padrejtësitë, që sigurisht kanë ndodhur. Unë besoj se përparimi vjen përmes ndryshimit dhe jo ripërsëritjes së të njëjtave gabime”, shkruan Shehaj.

Advertisement
Advertisement
173
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com