LAJMI FUNDIT/ Kapen 2 truprojat e Ish-Ministrit Saimir Tahiri

Advertisement

Dy truprojat e ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri janë arrestuar sot.

H.M dhe P.D, ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar pas operacionit “Shpirti”, ku u lëshuan 38 arreste nga SPAK për trafikun ndërkombëtarë të drogës drejt Italisë.

H.M është arrestuar në Gjermani dhe P.D alias A.D është arrestuar në Francë. Prokuroria e Posaçme ka dërguar gjithë dokumentacionin e nevojshëm për ekstradimin e tyre në Shqipëri.

Advertisement
Advertisement
419
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com