Lajm i trishtë, ndahet nga jeta aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja

Advertisement

Ajtanga Lubonja, aktiviste e njohur dhe nismëtare e shumë kauzave të rëndësishme, ka ndërruar jetë sot. Lajmin e trishtë e bëjnë me dije vetë familjarët e saj, përmes një shënimi të shkurtër në rrjetet sociale.

“Te nderuar miq, Me hidherim te thelle ju njoftojme se njeriu yne i dashur Ajtanga Lubonja u nda nga jeta sot ne mengjes! Varrimi behet sot ne oren 15:00 ne varrezat e Tufines.! Faleminderit te gjitheve atyre qe duan te ndajne dhimbjen me ne! Nisja behet ne oren 15:00 drejt varrezave te Tufines,nga shtepia ne rrugen Fortuzi! Me respekt nga familja”, shkruan njofton familja e Lubonjës.

Advertisement
Advertisement
154
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com