Lajm i hidhur/ Vdes aktori i mirënjohur i humorit, Ja nga çfarë vuante

Advertisement

Tom O’Connor, komiku i mirënjohur ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare.

Ai u diagnostikua me sëmundjen e Parkinsonit para 14 vitesh, ka bërë të ditur gruaja e tij, ish-atletja olimpike Denise Lewis.

O’Connor, para karrierës në industrinë e argëtimit, ka dhënë mësim në matematikë dhe muzikë. Ditën jepte mësim, ndërsa natën jepte shfaqje në klubet e natës.  Ndër shfaqjet që ka interpretuar, janë “I Got Got a Secret”, “The Zodiac Show” e“Gambit dhe Pick Pockets”.

Advertisement

Tom O’Connor ka lënë pas gruan dhe katër fëmijë.

Advertisement
436
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com