Krizë në Vetting/ Luan Daci nuk pyet për GJKKO dhe KPK-në

Advertisement

Burime për mediat bëjnë me dije se ish anëtari i Vettingut, Luan Daci, nuk po zbaton vendimin e GJKKO-së.

Ai u dënua për veprën penale “Falsifikim dokument esh”, ndërsa vendimi për dënimin e tij me 6 muaj burg iu konvertua me “Shërbim Prove”.

Advertisement

Jeta e tij vijon normalisht pararesisht se është dënuar, pa i intersuar aspakt ligji apo drejtësia. Po të ishte dikush tjetër në vend të tij, gjërat do të funksiononin shumë ndyshe. Por mesa duket Daci i ka krahët e ngrohta prandaj zgjedh të injoroj vendimin e GJKKO-së.

Daci akuzohet se ka pasqyruar një të dhënë jo të vërtetë, pasi ka fshehur faktin e marrjes së masës disiplinore të shkarkimit nga ana e ish Këshillit të Lartë të Drejtësisë në vitin 1997.

Dhe është shkarkuar po në atë vit për shkelje të ligjit dhe paaftësi në detyrë.

Advertisement
273
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com