Konfirmohen rastet e para të mutacionit të covid në vend

Advertisement

Në një konferencë për mediat kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaruan se ka indikacione që mutacionet e koronavirusit mund të kenë mbërritur tashmë në Shqipëri.

Në vendin tonë janë konfirmuar rastet e para të ri-infektimeve me koronavirus. Këtë fillim jave, në Shkodër janë regjistruar dy raste positive që e kishin kaluar sëmundjen gjashtë muaj më parë.

Advertisement

Indicjet janë të shumta, siç është qarkullimi i virusit tek të rinjtë si dhe rastet e larta të infektimeve që po ndodhin. Mutacionet e Covidit mund të jenë këtu, tha Manastirliu.

Advertisement
346
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com