“Kërcet” muzika SERBE në Gjirin e Lalzit, gazetari ironizon: Pse nënshtroheni për 100 turista serbë dhe ofendoni mijëra nga Kosova?! (VIDEO)

Advertisement

Muzikë serbe është dëgjuar me zë të lartë në plazhin e Gjirit të Lalzit gjatë mbrëmjes.

Këngët e Cecës, gruaja e një prej kriminelëve më famëkeq të ushtrisë serbe, Arkanit, kanë “pushtuar” rrugën.

Lidhur me këtë ka reaguar gazetari nga Kosova, Berat Buzhala. Sipas tij, shqiptari për t’i bërë qejfin 100 turistëve serbë “nënshtrohet”, ndërkohë që ofendon mijëra shqiptarë të Kosovës që zgjedhin bregdetin për të kaluar pushimet.

Shkrimi i Buzhalës:

Gjiri i Lalezit

Pse bre kane nevoje me u nenshtru para 100 turistave prej Serbise, edhe me i ofendu qindra mijera turiste te Kosoves? Vec po du me e dite pse? Pse Ceca e jo Shkurte Fejza?

Advertisement

Ka mundesi more qe s’jemi vllazen? Po get Vucici ia kish dhane Rames CD’ne ne Shkup. I kish thane nese m’ki dost shko leshoje dikund ne deti…

Advertisement
292
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com