Ekzekutimi i Hekuran Billës, Prokuroria e Tiranës kërkon zgjatje të afateve të hetimit për dy të arrestuarit

Advertisement

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar zgjatje të afateve të hetimit për Sebastian Malin dhe Viktor Markun, që akuzohen për ekzekutimin e Hekuran Billës në Komunën e Paristit.

Bëhet me dije se Porkuroria ka kërkuar 3 muaj zgjatje për dy të arrestuarit.

Hekuran Billa u ekzekutua më 11 qershor të 2020 në Komunën e Paristit. Viktor Marku dhe Sebastiano Mali e kanë ndjekur prej shumë kohësh Billën, ndërsa kanë mësuar se ai shoqërohej me Adiola Lakrën, të cilën kanë filluar ta ndjekin më vonë.

Ata kishin përdorur si “karrem” 26 vjeçaren. Policia zbuloi nga tabulatet telefonike se 26 vjeçarja ishte edhe telefonata e fundit e viktimës, i cili kishte shkuar për ta takuar, aty ku Adjola Lakra i kishte lënë vendin e takimit.

Advertisement

Por Hekuran Billa nuk e takoi dot kurrë të dashurën, pasi në afërsi të qendrës “Kristal” u ndesh me Viktor Markun, i cili me një automatik me silenciator zbrazi karikatorin mbi të, duke e lënë të vdekur në vend.

Advertisement
247
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com