E rëndë/ Rrihet barbarisht 44 vjeçari shqiptar në Itali

Advertisement

Një 44 vjeçar shqiptar në Itali është rrahur e sulmuar gjatë natës së kaluar në periferi të Firences dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital.

Sipas mediave italiane, mësohet se shqiptari punonte në sekotrin e prerjeve të pyjeve, ndërsa policia vendase dyshon se autorët përdorën armë gjatë sulmit. Identiteti i shqiptarit ende nuk është publikuar nga autoritetet italiane, ndërsa kanë nisur hetimet për të zbuluar autorët që qëndrojnë pas sulmit.

Advertisement
Advertisement
417
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com