E përplasi motori teksa po kalonte rrugën, ndërron jetë aktorja e njohur

Advertisement

Aktorja e serialit “Gone Girl”, Lisa Banes vdiq 10 ditë pasi u plagos nga një shofer i dehur në New York City.

Banes ka ndëruar jetë sot në moshën 65-vjeçare pasi u përplas nga një motor teksa po kalonte rrugën më 4 qershor, ndërsa shoferi nuk kishte ndaluar.

Ajo u bë e famshme me rolin e Marybeth Elliott, nënës së Amy në filmin me titull “Gone Girl” një trilerin psikologjik i David Fincher në vitin 2014. Gjithashtu u shfaq në filma si “Cocktail” dhe “A Cure for Wellness”.

Advertisement

Menaxheri i saj, David Williams, tha se Banes u godit, ndërsa po kalonte rrugën në Amsterdam Avenue për të vizituar Shkollën Juilliard.

Advertisement
282
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com