E habitshme/ Policia zbulon qeset e mbushura me 5 milion paund

Advertisement

Policia Angleze thotë se ka sekuestruar sasinë më të madhe “cash” në Fullham.

Tre persona u arrestuan njëri pas tjetrit, pasi hetimet zbuluan lidhjen e tyre me paratë e pista.

dfgrth5trhj5r4jjj 1

Policia Metropolitane thotë se Sergejs Auzins, Ruslan Shamsutdinov dhe Serëan Ahmadi, prej kohësh merreshin me pastrimin e parave të pista.

Dy prej tyre u arrestuan në flagrancë me qese të mbushura me sasi të konsiderueshme parash, mbi 50 mijë paund. Ata u kapën teksa dolën nga shtëpia. Një tjetër sasi prej mbi 100 mijë paund u gjetën në makinën e parkuar, ndërsa gjatë kontrollit në banesë u zbulua pjesa tjetër.

Advertisement
sdgtrhe45h4h

Gjithsej 5.4 milion paund, që policia thotë se qëndronte në shtëpi, pasi kriminelët nuk dinin se çfarë të bënin me to.

Advertisement
254
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com