E fundit/ Lehtëson masat antiCovid në Greqi

Advertisement

Duke qenë se kohët e fundit pati një përmirësim dhe rënie të numrit të të infektuarve greqia rihapi ditën e sotme dyert për herë të parë këtë muaj.

Zëvendëskryeministri Adonis Georgiadis i bëri  apel publikut të vazhdojë të respektojë masat e rrepta.

Georgiadis deklaroi se: “Nëse rregullat nuk ndiqen, ne nuk kemi zgjidhje tjetër veçse të mbyllim dyqanet përsëri pasi lëvizja do të çonte në mënyrë të pashmangshme në një rritje të rasteve të reja”

Advertisement

“Nuk ka asnjë mënyrë tjetër nëse hapet ekonomia dhe kjo çon në më shumë kontakte”, shtoi Georgiadis.

”Sidoqoftë, nëse rastet rriten, masat e bllokimit do të duhet të kthehen përsëri”,përfundoi ai.

Advertisement
303
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com