Del nga shtrati Lumi Erzen/ Përmbyten dhe izolohen 12 familje në Shijak

Advertisement

Reshjet e dendura të shiut natën e sotme, i ka gjetur banorët e Shijakut në mes të ujit.

Lumi Erzen ka dalë nga shtrati dhe ka përmbytur tokat dhe shtëpitë e banorëve.

Advertisement

Burime për in-front.org bëjnë me dije se 12 familje janë aktualisht të izoluara, ndërsa shumë të tjerë numërojnë dëmet mbi bujqësinë dhe blegtorinë që ka shkaktuar uji i rrëmbyeshëm.

Advertisement
216
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com