Dalin detajet e forta/ Vdekja e 20-vjeçarit, i riu u shtyp nga kamioni

Advertisement

Drejtori i Repartit të Inspektimit dhe Shpëtimit në Miniera, Rrapush Tola ka bërë një reagim lidhur me vdekjen e 20-vjeçarit. Ai tha se ngjarja ndodhi aksidentalisht.

Edhe pse fillimisht u raportua se i riu humbi jetën teksa punonte në minierë, sipas Tolës ngjarja e rëndë ka ndodhur në hyrje të galerisë.

Ai tha shkurt për AbcNews se të riun me inicialet L.Ll., e shtypi një kamion.

“Një kamion në hyrje të galerisë ka shtypur një punonjës,”- u shpreh Tola. Nga ana e policisë nuk ka ende një njoftim për ngjarjen.

Advertisement
447
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com