Infeksionet e reja që mund të kërcënojnë Shëndetin Publik – OBSH Jep Paralajmërimin

Për herë të parë, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar një listë me 19 lloje kërpudhash,…

Rasti i parë në botë, gruaja i shpëton 12 tumoreve kancerogjene

Një grua 36-vjeçare i mbijetoi 12 kancereve të ndryshme, 5 prej të cilave ishin malinje. Ato…

307 raste aktive me COVID-19 në Shqipëri

Në Shqipëri janë gjithsej 307 raste aktive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar…

Sasia e duhur e ushqimit që një fëmijë duhet të konsumojë

Shqetësimi gjithnjë në rritje për problemet në lidhje me ushqimin si mbipesha, anoreksia dhe bulimia, i…

Asnjë humbje jete nga koronavirusi, Ministria e Shëndetësisë: 31 qytetarë të infektuar

Asnjë person nuk ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Sipas ministrisë së Shëndetësisë në 24…

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: Asnjë humbje jete nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit janë infektuar…

Prej disa ditësh në vendin tonë nuk ka pasur asnjë humbje jete nga koronavirusi. Sipas ministrisë…

52 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri numri i të infektuarve me Covid ka qenë 52,…

E përdorni si qetësues paracetamolin? Ka edhe diçka që duhet ta dini patjetër

Paracetamoli është qetësuesi më i njohur në botë i dhimbjeve dhe është në dispozicion në shumë…

A i dini vlerat shëndetësore të orkidesë

Orkideja është një nga bimët më të bukura dhe më të dashura në të gjithë botën.…

Karteli i çmimeve të vajit, në krye “Miss Zhvatësja” Valbona Selimllari me “Olim” dhe Ferrajt e Linzët me Floriol e King

Në Bashkinë e Tiranës, Selimllari paguhet 1.2 milionë lekë në muaj si këshilltare e Erion Veliajt/…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com