Pse zgjoheni të lodhur dhe çfarë të bëni? Pesë arsyet pse nuk pushoni mjaftueshëm dhe zgjidhjet që japin ekspertët

Nuk ka zhgënjim më të madh se të zgjohemi në mëngjes më të lodhur se një…

Si u prek Shqipëria nga “Depresioni i Madh” në vitet ‘30

Kriza ekonomike botërore e njohur si “Depresioni i Madh” filloi në tetor të vitit 1929 me…

6 këshillat që shkruheshin në pasaportat shqiptare të viteve 30

Gjashtë këshilla tepër të vlefshme nga koha e Mbretërisë së Ahmet Zogut shkruheshin në kapakun e…

Elon Musk vijon “të tmerrojë” punonjësit/ Paralajmëron ditë të vështira në vijim, urdhëron që askush të mos punojë në distancë

Elon Musk sinjalizoi kthimin në zyrë dhe përfundimin e telekomunikimit për punonjësit e Twitter, madje duke…

Tendencat e pantallonave për vjeshtë-dimër 2022/23, stilet që bien në sy për sezonin

Si çdo vit, në fillim të sezonit, të gjithë mbledhim tendencat që bien në sy për…

Japonezët nuk bëjnë kurrë telefonata në transportin publik, kjo është arsyeja

Ata që vizitojnë për herë të parë Japoninë, hasin një tronditje kulturore, veçanërisht kur bëhet fjalë…

Studimi: Personat që vendosin syze dielli janë automatikisht më tërheqës

E keni vënë re se kur dikush vendos syze të errëta, papritur duket sikur merr një…

Cila është puna më pak stresuese në botë dhe që paguhet shumë?

Stresi në punë është një fenomen i zakonshëm. Shumica e punonjësve, ekzaktësisht 79%, përjetojnë stresin e…

Ka padyshim përfitime që vijnë nga gjumi lakuriq.

Ndërsa dimri po afron, shumë prej nesh janë më të përqendruar në shëndetin dhe mirëqenien tonë…

Thesari 200 mln £ i Hitlerit, letra e oficerit nazist tregon për një tjetër thesar të fshehur

Ekspertët që kërkojnë po thesarin 200 milionë paund nga ari i Hitlerit në mjediset e një…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com