Ishte betuar si 3 vjeçar para bustit të Adem Jasharit/ Tashmë zyrtarisht ushtar i FSK

Petrit Behrami, dy ditë më parë u betua si ushtar i FSK-së. Këtë synim ai e…

Grabitje e armatosur në Kosovë, katër persona lidhin burrë e grua dhe marrin paratë dhe sende me vlerë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur të enjten mbrëma në Vitomiricë të Pejës. Rastin e ka…

Pengoi punimet e kuvendit, ish-deputeti shqiptar dënohet me 14 muaj burg

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Driton Çaushi u dënua me 1 vit e 2 muaj burgim me kusht…

Po mobilizoheshin per akte terroriste/ Arrestohen 5 shqiptarët

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), sot, Policia e Kosovës, përkatësisht, Drejtoria…

“E futi fëmijën në makinë dhe i ka….”. Gazetari sheh skenën ‘horror’: Më binin lotët, u skandalizova, mora telefonin të merrja Policinë….

Gazetari Milaim Zeka ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një histori dhune të ndodhur ditën…

Pas marrëveshjes Serbi-Kosovë, Vuçiç ‘kërcënon’: Njësitë do të largohen por shqiptarët duhet të dinë se…

Pas marrëveshjes së Kosovës me Serbinë për situaten në veri të Mitrovicës, Presidenti i Serbisë, Aleksandar…

Të mërkurën pritet të ketë takim Kosovë-Serbi, pjesë e diskutimeve edhe Escobar

Zyrtarë të Bashkimit Evropian thanë se të mërkuren në Bruksel pritet të mbahet një takim i…

Qytetarët të shqetësuar me situatën në veri të Kosovës, “Ndoshta na ndihmon Amerika”

Disa qytetarë në Prishtinë janë shprehur të shqetësuar nga tensionimi i situatës në veri të vendit,…

BE merr seriozisht konfliktin Kosove-Serbi/ Presidentja e Komisionit Evropian Vizite ne Ballkanin perendimor

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen ditën e nesërme (28 shtator) vjen në një…

Kurti dhe Rama përfunduan konferencën e përbashkët, ushtria serbe pozicionohet me automjete të blinduara 2 km larg zonës kufitare (VIDEO)

Pas përfundimit të Konferencës së përbashkët mes Ramës dhe Kurtit, Serbia ka vendosur katër automjete të…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com