Liberalizimi i vizave për Kosovën, Ambasadori francez: E përkrahim, por ka disa çështje për t’u diskutuar

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, tha se Franca e mbështetë plotësisht liberalizimin e vizave…

Franca dhe Gjermania mesazh Kosovës dhe Serbisë: Miqësia jonë tregon se pajtimi është i mundur edhe mes ish-armiqve

Të premten me 11 nëntor Franca dhe Gjermania do të përkujtojnë armëpushimin e vitit 1918 i…

Konfirmon Presidenca çeke: Liberalizimi i vizave për Kosovën sot në rend dite të grupit punues të Këshillit të BE-së

Sot, më 10 nëntor në takimin e grupit punues të Këshillit të Bashkimit Evropian në rend…

Mashtrim dhe pastrim parash, arrestohen 14 persona në disa “Call Center”në Prishtinë

Autoritetet në Kosovë kanë arrestuar 14 persona, punonjës të “Call Center” (Qendër e Thirrjeve) në Prishtinë.…

Kryeministri shqiptar E. Rama, me “Ballkanin e hapur”i futi thikë pas shpinë Kosovës dhe “vëllait” të vogël, siç e quante Albin Kurtin..!?

Po e filloj shkrimin me një thënie«: Kryeministri i Shqipërisë Edvin Kristaq Rama me socialistët e…

Disa fshatra të Gjakovës pa ujë për shkak të një defekti

KRU “Gjakova” ka njoftuar se si pasojë e një defekti në një gyp, disa fshatra të…

Kryebashkiaku i Prishtinës rrëfen vështirësitë e jetës në Londër dhe tregon punët e vështira që ka bërë dhe sakrifica e madhe që bëri babai i tij: Kam larë enë dhe…

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama, ka rrëfyer në një intervistë para zgjedhjeve për vështirësitë…

“Mik, shok”, Përparim Rama vlerëson me fjalët më të mira Albin Kurtin, nuk e përjashton koalicionin me Vetëvendosjen

Përparim Rama, kryetar i zgjedhur i Prishtinës thotë se ka pranuar telefonatën e urimit nga Arben…

Humbja e Vetëvendosjes në zgjedhje? Analistët zbulojnë arsyet: Nuk ishte një defekt i brendshëm por…

Lëvizja Vetëvendosje në pushtet, pësoi një goditje në raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetarë komunash.…

Keqtrajtoi nxënësen e tij, arrestohet mësuesi shqiptar

Policia njofton për arrestimin e një arsimtari nga Vitia, nën dyshimin për keqtrajtim të nxënëses së…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com