Tjetërsimi i pronave në Dhërmi, Gjykata e Lartë kthen në “arrest shtepie” biznesmenin Helidon Gjikoka

Gjykata e Lartë, përmes një vendimi të pak ditëve më parë ka urdhëruar Policinë e Vlorës…

Samiti i BE ‘blindon’ Tiranën/ Mbyllen hyrjet nga Durrësi, Elbasani e Veriu, bllokohet Bulevardi. Ja rrugët ku lejohet qarkullimi

Teksa sot do të mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor, ku Tirana do të mirëpresë 27 lidera europianë,…

BIRN: Rama shemb me tritol hotelin e medias kundërshtare! IKMT në raportin e DASH për shembje te paligjshme, i mohoi Hysenbelliut ankimin në Gjykatë

BIRN/ Punonjësit e Inspetoratit Kombëtar të Mbrotjes së Territorit, një institucion i shënjuar nga Departamenti i…

Kronikë: I vihet tritoli Lefter Lefterit / I përfshirë në trafikun e drogës por i pa hetuar nga gjobëvënsat e policisë Sarandë

Ditën e sotme në Sarandë, ka shpërthyer me  eksploziv,  në orët e para të mëngjesit të…

Oligarku Çet Kastrati po “ha” parkun e liqenit në Tiranë, por askush nuk flet

Shefqet Kastrati, i njohur shkurtimisht si Çeti, është ndër biznesmenët më të fuqishëm të Shqipërisë. Lidhja…

Nusja refuzon të lajë këmbët e vjehrrit në Paskuqan, babë e bir e rrahin keq: Më kapën për flokësh dhe më qëlluan me shpulla

Dhuna në familje mbetet fenomen shqetësues.   Shumë prej tyre kanë kurajo dhe denoncojnë. Shifra e…

“Këshilltari i ministres mashtrime me Call Center”, si denoncuan mediat italiane dy vite më parë Amant Josfin dhe lidhjet e tij me Olsi Ramën

Mashtrimi i këshilltarit të Ministres në atë kohë të Mbrojtjes Olta Xhaçka, u bë publik gjatë…

Çfarë e lidh Endri Meksin me kokën e mashtrimit me call centera Amant Josifin që kërkohet në Spanjë dhe me cila para është ngritur televizioni gjobëvënës MCN

Autoritetet spanjolle kanë lëshuar një urdhër-arrest për kokën e mashtrimit me call-centera në Shqipëri, Amant Josifin,…

Përse “KLGJ” nuk na përkrah dhe të na falenderoj atëher kur “INFRONT” promovoi gjyqtarin e ndershëm Rexhep Bekteshi

Pak kohë më parë shoqata e Unionit të Gjyqtarëve dhe “KLGJ” nuk nguruan të dilnin në…

Përse “KLGJ” nuk na përkrah dhe të na falenderoj atëher kur “INFRONT” promovoi gjyqtarin e ndershëm Rexhep Bekteshi

Pak kohë më parë shoqata e Unionit të Gjyqtarëve dhe “KLGJ” nuk nguruan të dilnin në…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com