Ja pse bllokimi i BE-së për Rusinë do ndryshojë tregun global të naftës

Asnjë vend anëtar i BE nuk mund të blejë, importojë apo të transferojë naftë ruse, me…

Viza për Kosovën? KE pranon gabimin në raport, ku i kërkon këtë vendim MV dhe Malit të Zi

Kërkesa e KE ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi që t’i vendosnin regjimin e…

Borrell: Prishtina dhe Beogradi kanë marrë tekstin e përditësuar të planit franko-gjerman

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, konfirmoi se…

Mevlut Çavusoglu: Nëse Greqia nuk tërhiqet nga ishujt, ne do të bëjmë gjithçka që është e nevojshme

Ai kujtoi shprehjen “do të vijmë papritur një natë” – “Le të kujtojë Greqia se kush…

Ukraina goditet nga një valë e re e sulmeve ruse

Banorët e Kievit dhe qyteteve të tjera në mbarë Ukrainën më 5 dhjetor u përballen me…

Turqi: Ata festojnë “Ditën e Kafes Turke” me një postim në greqisht – Shikoni videon

“Kultura jonë e lashtë ia ofron gjithë botës” thotë Turqia për “kafenë greke”, siç quhet në…

Serres: Babai i 11-vjeçarit të vrarë nga shpërthimi në shkollë të mbajë përgjegjësi

Ekspertët sot në vendin e shpërthimit – “Balaki” përgjegjësitë mes bashkisë dhe menaxherit Përgjigjet se si…

Mbi 128 mijë kalime në 10 muaj, Brukseli plan të ri për emigrantët nga Ballkani

Stafi nga agjencia e kufirit të jashtëm të Bashkimit Evropian mund të vendoset së shpejti në…

“U konfliktua” me shqiptarët, OKB kritikon ministren britanike

Një raport i miratuar nga sekretarja e brendshme e Mbretërisë së Bashkuar, Suella Braverman, që bën thirrje…

‘Pa diçka në telefonin tim, filloi sherri dhe e vrava’/ Dëshmia shqiptarit që vrau 19-vjeçaren në Greqi

Mediat greke kanë zbardhur dëshminë e 25-vjeçarit Qamil Taja i cili vrau partneren e tij 19-vjeçare…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com