E rëndë/ Serbët mbajtën peng për 17 ditë trupin e shqiptarit, donin të mbulonin dhunën

Shteti serb ka lejuar tërheqjen e trupit të 28-vjeçarit nga Kosova, Arben Zymberi, 17 ditë pasi…

Romët dogjën biznese, bastisën kafenetë dhe rrahën qytetarët

Atika perëndimore është një fushë beteje – Shqetësim për thirrjen përmes TikTok për një tubim në…

Gjermani: Në paraburgim 8 anëtarë të organizatës “Qytetarët e Rajhut”

Berlini në gatishmëri – Anëtarët e një lëvizjeje ekstremiste donin të depërtonin në Bundestagun gjerman Tetë…

Basha vizitë në Washington, takohet me Presidentin e Institutit Ndërkombëtar Republikan

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Lulzim Basha bën të ditur takimin e zhvilluar…

Arrestohen 25 persona në Gjermani, po planifikonin një sulm në parlament

Autoritetet në Gjermani kanë arrestuar 25 anëtarë të një grupi të ekstremit të djathtë të cilët…

Dënohet me 6 vite burg Zv. Presidentja argjentinase, akuzohet për korrupsion

Cristina Fernandez de Kirchner u dënua nga gjykata me gjashtë vite burg dhe u përjashtua nga…

Shpërthime të shumta si në luftë/ Çfarë po ndodh në Mitrovicë?!

Fillimisht u raportua se xhamat e zyrës së KQZ-së në Mitrovicën e Veriut janë thyer nga…

Itali/ Burri i merr jetën gruas pas goditjes me shishe

Krimi në familje godet sërish shtetin Italian. Cinzia Luison ka ndërruar jetë pasi u vra nga…

Serres: Dy arrestime për vdekjen e 11-vjeçarit nga shpërthimi i flakës në një shkollë

Ata që janë përgjegjës për konvertimin e djegësit akuzohen për vrasje, sulm të rëndë dhe shpërthim,…

Panik në Selanik/ Merr flakë autobusi që transportonte nxënës

Momente paniku u shpalosën në Selanik, kur një autobus që transportonte studentë u përfshi nga flakët.…

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com