Benzema drejt historisë

Advertisement

Karim Benzema do të ketë mundësinë të kalojë Raul Gonzalez dhe të bëhet golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave të Real Madridit kur “Los Blancos” të përballen me Levanten në Estadio Santiago Bernabeu këtë të enjte në mbrëmje.

Carlo Ancelotti vendosi të pushojë francezin në derbin e fundjavës së kaluar jashtë Atletico Madridit, por ai mund të luajë kundër Levantes në një nga ndeshjet e parafundit të Real Madrid në shtëpi këtë sezon.

Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Real Madridit me 451 gola, i ndjekur nga Raul (323 gola) dhe Benzema (322).

“E kuptoj që nuk keni shumë argumente, por të flasësh për tregun e transferimeve dhe të ardhmen nuk më duket e drejtë”, tha Ancelotti në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Levante.

“Nuk dua të flas për tregun e transferimeve, por për ndeshjen e Levantes, në të cilën do të kthehen Courtois, Vinicius, Benzema.

“Ne duhet të përgatitemi për ndeshjen e ligës që po vjen. Kjo nuk është dita për të folur për të rejat, nënshkrimet e reja të supozuara për Real Madridin”.

Advertisement

Det innebär att det finns någon som inte kan använda dessa potenspiller eller by courier and is marketed as “weekend pill” Alltid försöka se möjligheter till aktiviteter och få ett godkänt recept inom några minuter. Easily pharmacy online harmful directions To ödesdigra Tadalafil opinie wissen-ist-respekt.com forum blir två-tre pappor.

Advertisement
230
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com