BBC: Sërish sulme të rënda në Gaza, konflikti hyn në ditën e pestë

Advertisement

Ushtria izraelite ka int ensifikuar sulmin e saj ndaj Gazës, ndërsa militantët palestinezë vazhdojnë të gjuajnë me raketa në Izrael në ditën e pestë të luftimeve.
Ushtria e Izraelit tha se forcat ajrore dhe tokësore ishin të përfshira në sulme të premten por nuk kishin hyrë në Gaza.

Advertisement
Advertisement
204
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com